3 důvody, proč vymalovat v zimě

Dům barev12.02.2019

Máte zafixovanou představu, že v zimě se místnosti nemalují? Přečtěte si, proč je to jen mýtus a proč se vrhnout na malování právě v zimě.


1. Bez větrání to nejde? Kdepak!

Děsí vás představa, že budete muset topit a zároveň větrat, když je venku kolem nuly? Moderní barvy, především vodou ředitelné, nezapáchají a jsou bezpečné i pro vaše zdraví. Proto nemusíte zbytečně větrat a můžete stěny nechat schnout za zavřenými okny. Pokud přece jen na větrání trváte, doporučujeme „šokové větrání“, kdy se sušší zimní vzduch smíchá se vzduchem v místnosti a vytvoří skvělé podmínky pro schnutí.

jelleke-vanooteghem-752665-unsplash.jpg


2. Zvládnete to rychleji

Suchý vzduch a vytápěná místnost. Přesně tato kombinace je pro malování ideální. Oproti létu je zimní vzduch daleko sušší, proto barva mnohem rychleji a důkladněji schne. Vymalováno tak bude rychleji, než se nadějete.

colors-containers-contemporary-1571174.jpg


3. Ušetříte

Myslete prakticky. Jestli chcete vymalovat od profesionála, právě v zimě se vyhnete dlouhým čekacím lhůtám, protože „malířská sezóna“ je během léta. Pokud malíře navíc platíte od hodin, a ne od m², jak bývá zvykem, ušetříte! Díky ideálním podmínkám pro malování a rychlejšímu schnutí se celý proces zkrátí. Vy tak můžete ušetřené peníze investovat třeba do nových bytových dekorací, které dodají vašemu domovu tu správnou atmosféru.


Přečtěte si další rady pro snadné a kvalitní malování:

Jak vybrat malířský váleček
Vymalujte si bez nepořádku
Přehled o štětcích


 
Zpět