Eko barvy: Natřete budoucnost na zeleno

Dům barev16.10.2018

Hledáte bezpečné barvy, které nemají negativní vliv na životní prostředí? Zjistěte o ekologických barvách vše, co potřebujete vědět.

Co jsou ekologické barvy zač?

Těkavé organické látky a sloučeniny těžkých kovů. Právě tyto látky zatěžují životní prostředí během své výroby, nanášení i při jejich likvidaci. Pokud vám životní prostředí není lhostejné, sáhněte po vodou ředitelných barvách, které tyto látky neobsahují.

Snadno se při výběru barev můžete orientovat podle certifikace Ministerstva životního prostředíEkologicky šetrný výrobek. Označení najdete například na produktech značky Balakryl, která se pyšní pestrým výběrem certifikovaných výrobků.

pexels-photo-886521.jpeg

Vodou ředitelné barvy: Ekologické řešení

V posledních letech předbíhají ve spotřebě syntetické, a to je jedině dobře. Nemají totiž dopad na přírodu ani na lidské zdraví, jsou bezpečné a nemusíte je speciálně skladovat.
Velkou výhodu pocítíte i při natírání – barvy nepáchnou při natírání ani schnutí. Navíc rychle schnou, takže se nemusíte bát, že natírání ovlivní váš denní režim.
Ušetří vám námahu i při likvidaci. Klasické barvy patří mezi nebezpečný odpad, který se likviduje na speciálních skládkách. Obal ekologických barev můžete s čistým svědomím hodit do koše na komunální odpad.

Prozkoumejte etiketu

Chcete si být jistí, jestli je barva skutečně šetrná k přírodě? Vše vám prozradí etiketa, kde by mělo být označení Ekologicky šetrného výrobku.

ekologicky-setrny-vyrobek.jpg

A etiketa vám toho může prozradit daleko více. Chystáte se obnovit barvu dřevěných hraček, které po vás zdědily vaše ratolesti? U barev značky Balakryl hledejte symbol houpacího koníka – ten označuje, že výrobek splňuje evropskou normu pro povrchovou úpravu hraček pro děti od 3 let.

Nebo chcete dát nový kabát dřevěnému stolu? Barvy, které můžou přijít do styku s potravinami, jsou speciálně označeny – například Balakryl používá symbol jablka.
 
Dáváte přednost ekologicky šetrným barvám? Dejte nám vědět do komentářů na Facebooku.
 
Zpět