Jak na plísně v zimě

Jak se plísní zbavit a zabránit tomu, aby se ve vašem interiéru objevovaly co nejméně?
Příčina
Plísně v interiéru mohou mít více příčin. Nejčastější je zvýšená vlhkost, ať už z důvodu chybné konstrukce domu nebo špatných návyků, tedy nedostatečného větrání nebo vytápění místnosti. Pokud se jedná o konstrukční závadu (např. špatné těsnění), jako lajk se obraťte na odborníky, kteří vám s nápravou poradí.
Prevence
Jak vzniku plísní zabránit? Doporučujeme větrat, větrat a větrat. Neznamená to ale, abyste měli pootevřené okno celý den, ideální je větrat několikrát denně minimálně po dobu deseti minut. Větší pozornost věnujte hlavně kuchyni a koupelně, kde zvýšená vlhkost na denním pořádku.
Odstranění plísní
Jak se takové plísně zbavit? Existují přípravky, které vám s plísněmi zaručeně pomohou. Nikdy se zeď nesnažte pouze zamaskovat a přetřít plíseň barvou. Plíseň je naopak potřeba odstranit pomocí přípravku pro odstranění plísní a následně použít protiplísňovou penetraci a nátěr.
Krok č.1 - Použijte přípravek pro odstranění plísní, který nechte působit 24 hodin
Krok č.2 – Postižené místo navlhčete a umyjte nebo seškrábejte kartáčem nebo špachtlí
Krok č.3 – Naneste penetrační nátěr Primalex protiplísňová penetrace, který pronikne hluboko do podkladu
Krok č.4 – Použijte protiplísňovou barvu Primalex Mykostop.

Primalex Mykostop je speciální otěruvzdorný nátěr s vysokou kryvostí a díky fungicidním látkám likviduje plísně a zároveň slouží jako prevence před vznikem nových plísní. Hodí se ideálně do špatně větratelných místností, jako jsou koupelny, toalety, chodby nebo technické místnosti.