Kousek jara u vás doma: slaďte interiér s ročním obdobím

Dům barev24.02.2020

Jaro už klepe na dveře! Pozvali jste ho dál? Ještě chvíli potrvá, než se venku projeví naplno, ale u vás doma si ho může užít už teď. Máme pro vás několik rad, jak vyjít jaru naproti a za pár korun rozzářit vaši domácnost. Tak vzhůru do práce!

Květiny jsou základ

Na jaře je najednou všude živo. Ptáci zpívají, tráva se zelená a vše kvete. Nechte rozkvést i vaši domácnost. Květiny, které máte celoročně v květináčích, doplňte řezanými květinami. S jarními květinami, jako jsou tulipány nebo narcisy, rozhodně nešlápnete vedle. Myslete ale na to, že méně, je někdy více a nekombinujte květiny mezi sebou.
Kopie-souboru-1-Dum-barev_blog_fotky.jpg
Řezané květiny jsou zaručeným receptem, jak dostat jaro k vám domů

Barevný tip: Zasejte si travičku. Pšenice a ječmen klíčí velmi rychle a na Velikonoce vzrostlou travičku využijte i jako podestýlku pro velikonoční vajíčka.

Domácnost, která hraje všemi barvami

Pohrajte si s barvami a květinovými vzory. Rozzařte vaši domácnost! Barvy mají vliv na naši psychiku a rozpoložení. Uvidíte sami, že v novém prostředí budete mít hned lepší náladu a více energie. Sáhněte po pastelových odstínech žluté, zelené, oranžové, ale i růžové. K tomu, aby to u vás po zimě prokouklo, nemusíte hned vymalovat nebo vytapetovat celý byt. Stačí se zaměřit na dominanty jednotlivých místností:
  • V kuchyni je to jídelní stůl. Určitě by mu slušel květinový přehoz nebo nový ubrus sladěný se závěsy.
  • V ložnici věnujte pozornost posteli. Co takhle nové povlečení?
  • Obývacímu pokoji většinou dominuje sedačka, využijte toho. Pár barevnějších polštářů a najednou se změní ráz celé místnosti.
Kopie-souboru-2-Dum-barev_blog_fotky.jpg
Pastelové barvy vaše bydlení rázem oživí

Barevný tip: Využijte naší akce a k 10L balení Primalex Essence získejte stylový polštář zdarma. Vybírat můžete ze 42 odstínů barvy a 4 designů polštáře. Dárek si vyzvěte na našich prodejnách.
 

Světlo a vzduch


S jarem je neodmyslitelně spjata i lehkost a vzdušnost. Nezapomínejte pravidelně větrat. Nejen vašemu domu, ale i vám se bude podstatně lépe dýchat. Stejně tak sundejte těžké zimní závěsy a nahraďte je odlehčenější verzí. Světla venku přibývá, tak si ho užijte i doma.

Barevný tip: Dáváte přednost ručně vyráběným dekoracím? Pusťte se do některého z těchto nápadů a hned to u vás bude zase krásnější.
 

Blíž k přírodě


Pracujte s přírodními materiály. Kromě květin použijte i dřevěné nebo lýkové doplňky. Rázem si tak doma vytvoříte oázu klidu, kde znovu naberete síly po celodenní práci raz dva.

Barevný tip: Máte doma starý mlýnek po babičce nebo proutěný košík? Použijte je. Rustikální prvky vaši domácnost ještě více zútulní.  

A jak se na jaro připravujete vy? Pokud hledáte ještě inspiraci, máme pro vás několik dalších tipů, jak přenést kus přírody přímo k vám. Podělte se s námi o vaše jarní bydlení na našem facebookovém profilu a pokud si nebudete vědět rady, neváhejte se obrátit na naše odborníky na prodejnách. S námi natřete cokoliv.
 
Zpět