Barvy roku 2019: Pusťte je k vám domů

Dům barev17.01.2019

Nový rok je tady a s ním i čerstvé barevné trendy. Pojďte se s námi inspirovat, kterými odstíny si můžete vyšperkovat bydlení.

Do hlubin moří: Dejte šanci korálové

Společnost Pantone každý rok vyhlašuje barvu, která bude vévodit módním molům i interiérům. Kosmicky fialovou tak v roce 2019 vystřídá korálová. Barva z hlubin moře má symbolizovat teplo a životadárnost. Co na ni říkáte?

AdobeStock_221908471.jpeg
 

Kdo se nebojí, troufne si na barvu lesa

Další barvou, která si zaslouží pozornost, je temně zelená s tajemným názvem Night Watch. S tímto odstínem k sobě domů pustíte kus přírody – barva připomíná jehličí a přenáší tak léčivou energii lesa přímo k vám.

AdobeStock_194160752.jpeg

Barva bude slušet jak stěnám, tak i domovním dveřím. Zkombinujete ji třeba se zlatou, bílou, nebo černou. Jestli si na tak výrazně barevné stěny netroufnete, propašujte ji k sobě domů alespoň na doplňcích.
 

Otisk modré

Hledáte do své domácnosti barvu, která se snadno kombinuje, ale není nudná? Vymalujte odstínem Blueprint. Jde o opravdovou modrou barvu – bez jakýchkoli podtónů zelené, jak bylo zvykem v předchozích letech. Univerzální odstín se skvěle hodí do každé místnosti, obzvlášť pak tam, kde rádi odpočíváte, má totiž relaxační účinky.

blueprint.jpg
Zdroj: Pinterest/mydomaine.com
 

Něco pro minimalisty

Minimalisté určitě ocení trend tlumených pastelových barev – sáhnete po citronově žluté, meruňkově oranžové, šeříkové, nebo jemně růžové?
pexels-photo-1352751.jpeg

Cínově šedá pak spolehlivě zastoupí bílé zdi. Můžete k nim přistupovat jako k prázdnému malířskému plátnu. Zaplníte je rodinnými fotkami? Obrazy? Nebo dřevěnými poličkami?

Kterýkoli z odstínů vám rádi namícháme na vaši prodejně Dům barev. A nezapomeňte nám dát na Facebooku vědět, který barevný trend se vám líbí nejvíce. 

 
Zpět