5 předsevzetí svědomitého kutila (i kutilky)

diy

Dům barev03.01.2019

Nový rok přímo svádí k novým předsevzetím! My jsme vám pomohli s jejich vymýšlením – vezmete některá z nich za své?


1, Nebudu šetřit na špatných místech

Nikdo není tak bohatý, aby si kupoval nekvalitní věci. A to platí jak o nářadí, tak o materiálech. Obzvlášť při malování nebo natírání sáhněte po barvách od ověřených výrobců . Bude se vám s nimi lépe pracovat a nebudete muset za pár měsíců řešit další malování kvůli nevzhledným flekům nebo odlupující se barvě. Rozdíl okamžitě poznáte i v kryvosti. Levné barvy jsou vodové a při natírání to chce spoustu vrstev, aby vůbec překryly to, co mají.

rawpixel-741658-unsplash.jpg


2, Budu nosit ochranné pomůcky

Taky občas při malování pokoje nebo natírání dřevěného plotu zapomenete (nebo si spíš cíleně nevzpomenete) na pracovní rukavice, které by vám ve finále ušetřily spoustu času při drhnutí rukou? Nezapomínejte také na ochranné brýle, které se vám budou hodit při seškrabávání staré omítky nebo hoblování dřeva.

amaury-salas-324504-unsplash.jpg


3, Udělám si ve věcech pořádek

Ať už máte dílnu, nebo jen krabici s nářadím, udržujte v pracovních věcech pořádek. Nejen, že se vám bude snadněji pracovat a tvořit, budete mít taky přehled o tom, co kde máte.

4, Vyměním staré náčiní za nové

S vypelichaným štětcem vám natírání zabere dvakrát tolik času a prasklá stírací mřížka vám akorát ve finále kvůli nerovnoměrnému nanášení barvy způsobuje při malování fleky na stěnách. Sice jste se s tím možná smířili, ale není zrovna teď pravý čas vyměnit dosluhující náčiní za nové? Uvidíte, že rozdíl pocítíte okamžitě!

thom-masat-714289-unsplash-(1).jpg


5, Na co sáhnu, to dokončím

Všichni to známe. Se vší vervou se pustíte do renovace skříně po babičce, nebo naplánujete přestavbu pokojíčku svých dětí. Postupně vaše motivace upadá a upadá, až se mezi ostatními povinnostmi naprosto rozplyne. Letos si řekněte „NE!“, sepište si všechny vaše nedokončené projekty a vrhněte se na ně. Uvidíte, že jejich odškrtávání vám udělá radost a budete na sebe právem pyšní.

Jaká předsevzetí si dáváte pro rok 2019 vy? Dejte nám vědět do komentářů na Facebooku.
 
Zpět